.

                 

18
03.2018

REHexpo

  

Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo

20-21.04.2018 - Silesia Expo - Sosnowiec

 

Zapraszamy do udziału w premierowej edycji Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia 2018 r. na terenie Silesia Expo w Sosnowcu.

Patronatem Targów jest Polskie Towarzystwo Rehabilitacji. Więcej informacji na stronie:

https://www.exposilesia.pl/rehexpo/pl/

07
03.2018

Rehabilitacja w priorytetach Ministra Zdrowia

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2018 r. w sprawie priorytetów zdrowotnych, Dziennik Ustaw poz. 469 z dnia 2 marca 2018 r.) priorytety zdrowotne, w których znalazła się rehabilitacja. Pełny tekst rozporządzenia Ministra Zdrowia w załączniku.

 

07
03.2018

Seminarium dotyczące modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją

Informujemy, że w dniach 22-23.03.2018 w Warszawie odbędzie się seminarium dotyczące modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją. Udział w seminarium jest bezpłatny. Dla osób spoza Warszawy istnieje możliwość zakwaterowania w hotelu i zwrot kosztów dojazdu.
 
Więcej o seminarium na stronie:
02
03.2018

Kursy szkoleniowe

Informujemy o możliwości udziału w kursach szkoleniowych skierowanych do członków Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji (lista, miejsce i terminarz kursów w linku poniżej), organizowanych przez Medyczne Szkolenia Podyplomowe PAKT. Patronat nad kursami objęło Polskie Towarzystwo Rehabilitacji, kursy akredytowane są przez Śląską Izbę Lekarską w Katowicach, a uczestnictwo w nich premiowane jest 15 punktami edukacyjnymi. Szkolenia dofinansowane są (od 50-100%) ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub ze środków Unii Europejskiej. Dodatkowa zniżka przewidziana jest dla Członków Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, którzy opłacili w 2018 r. składkę członkowską, dla tych osób organizator kursu zobowiązał się do nieodpłatnej pomocy w uzyskaniu niezbędnego dofinansowania – informacje w tej sprawie można uzyskać u Pani Joanny Cybulskiej: tel. 502 213 533, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kursy odbywać się będą w Katowicach, jednak w przypadku zorganizowanej grupy istnieje możliwość przeprowadzenia szkoleń w  innych miastach.

 

Lista, miejsce i terminarz kursów:

http://msp-pakt.med.pl/index.php?id=kongresy_i_kursy&search=Rehabilitacja

 

29
01.2018

Odeszła Pani Prof. Kazimiera Milanowska

 

Z głębokim żalem informujemy, że dnia 24 stycznia 2018 r. odeszła

Pani Profesor Kazimiera Milanowska

Nestor Rehabilitacji Polskiej

 

Rodzinie i Bliskim Zmarłej

składamy wyrazy głębokiego współczucia

 

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji

 

Msza św. w intencji zmarłej zostanie odprawiona dnia 31.01.2018 r. o godz. 11.15 w kościele pw. św. Jana Kantego, ul. Grunwaldzka 86 w Poznaniu. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 12.30 na cmentarzu Nowina 1 w Poznaniu.

 

05
01.2018

Nowy konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

Informujemy, że w dniu 1 stycznia 2018 r. Minister Zdrowia powołał prof. dr. hab. n. med. Marka Jóźwiaka na nowego konsultanta krajowego w dziedzinie rehabilitacji medycznej. 

Więcej na ten temat: portalemedyczne.pl

Jednocześnie publikujemy w załączeniu pismo od Pani prof. dr hab. n. med. Krystyny Księżopolskiej-Orłowskiej - dotychczasowego konsultanta krajowego.

04
01.2018

XII Wiosna z Fizjoterapią

W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbędzie się Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa – XII Wiosna z Fizjoterapią „Fizjoterapia w medycynie sportowej i sporcie”, organizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji udziela patronatu naukowego Konferencji, a wszystkim studentom życzy, aby wymiana poglądów i doświadczeń oraz doniesień naukowych z różnych ośrodków akademickich, była wartościowym etapem w ich rozwoju zawodowym.

Wyrażamy także słowa uznania dla Rady Naukowej i Komitetu Organizacyjnego za organizację kolejnej już edycji Konferencji. Mamy nadzieje, że spotkanie to przyczyni się do podniesienia poziomu fizjoterapii po urazach sportowych oraz będzie płaszczyzną do integracji środowisk zajmujących się rehabilitacją sportową w Polsce. 

więcej na temat Konferencji: http://www.wiosna.wum.edu.pl/

14
12.2017

Nowe sekcje PTReh

Informujemy, że przy Polskim Towarzystwie Rehabilitacji powstały dwie nowe sekcje. Decyzją Zarządu Głównego PTReh z dnia 13 października 2017 roku powstała Sekcja Rehabilitacji Uzdrowiskowej, której przewodniczącą została Pani prof. nadzw. dr hab. n. med. Marta Woldańska-Okońska, natomiast w dniu 14 grudnia 2017 roku ZG PTReh powołał Sekcję Rehabilitacji Pulmonologicznej, której przewodniczącym został Pan dr hab. n. med. Dariusz Jastrzębski. 

Nowym Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz rozwoju rehabilitacji w Polsce.

Zachęcamy ewentualnych zainteresowanych do udziału w pracach powyższych sekcji.   

14
12.2017

Brain4Train Project Survey

 

Szanowni Państwo, 

ESPRM przygotowuje kurs online dla lekarzy rehabilitacji, dotyczący korzystania z wirtualnej rzeczywistości u pacjentów po udarze mózgu. Prosimy o wyrażenie Państwa opinii na ten temat, poprzez udział w ankiecie dotyczącej zagadnień, które to szkolenie powinno obejmować.

Link do kwestionariusz ankiety: https://es.surveymonkey.com/r/Brain4Train

14
12.2017

Pani profesor Jolanta Kujawa członkiem EARM

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 24 listopada 2017 r. Pani prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa została członkiem Europejskiej Akademii Rehabilitacji Medycznej (EARM).

Europejska Akademia Rehabilitacji Medycznej (European Academy of Rehabilitation Medicine) został utworzona w 1969 roku, jako w pełni niezależne elitarne gremium naukowe, liczące maksymalnie 50 europejskich ekspertów. Członkostwo w Akademii jest uznaniem wybitnego wkładu w rozwój specjalności, zwłaszcza w jej humanistycznym aspekcie. Celem Akademii jest rozwój i wspieranie działalności edukacyjnej i badawczej w zakresie medycyny fizykalnej i rehabilitacji w Europie.   

 

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor i życzymy samych sukcesów w pracy tego szacownego gremium. 

 

20
11.2017

Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Sejmie RP


W dniu 20 listopada 2017 r. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Polska Szkoła Kompleksowej Rehabilitacji. Analiza prawno-porównawcza instytucjonalnych rozwiązań". Konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele naszego towarzystwa, została objęta patronatem PTReh.

Poniżej fotorelacja i linki z informacjami na temat konferencji