VIII Warszawskie Seminarium Neurourologii jest coroczną debatą medyczną na temat leczenia pacjentów z zaburzeniami czynności dolnych dróg moczowych.

Seminarium odbędzie się 26 listopada 2016 roku. Podczas jednodniowego spotkania, w salach konferencyjnych Hotel Courtyard by Marriot Warsaw Airport, mamy nadzieję zgromadzić urologów, ginekologów i położników, neurologów, neurochirurgów, specjalistów rehabilitacji medycznej, lekarzy rodzinnych, a także pacjentów zainteresowanych powyższą tematyką.

Program kongresu został opracowany pod kątem interdyscyplinarnym. Wśród prelegentów nie zabraknie uznanych autorytetów naukowych zarówno z Polski, jak i z wiodących ośrodków zagranicznych. Rozpoczniemy jak zwykle, ciesząca się uznaniem, sesją video prowadzoną przez uznanych lekarzy praktyków. Wykład inauguracyjny, zatytułowany „Ile kosztuje nietrzymanie moczu i jak można zracjonalizować wydatki”, nawiązuje do maksymy Seneki „Audiatur et altera pars”, bowiem w XXI wieku musimy mówić o ekonomii w ochronie zdrowia, aby racjonalnie wydawać nasze pieniądze. Skupimy się na: badaniu urodynamicznym, zespole bolesnego pęcherza, farmakoterapii nietrzymania moczu, seksuologii, urologii rekonstrukcyjnej oraz ginekologii estetycznej.

Wzorem ubiegłego roku przygotowywana jest sesja dla stowarzyszeń pacjenckich. Planowane są sesje szkoleniowe dla pielęgniarek urologicznych i neurologicznych, a także specjalistów rehabilitacji medycznej i fizjoterapeutów.

Polecamy uwadze stronę kongresową: www.neurourologia.pl